Czego ludzie nie wymyślą? Poprawianie wyglądu skóry, włosów i paznokci miodem? Niektórym ciężko w to uwierzyć. Podam kilka przykładowych faktów medyczno/biologicznych, które świadczą o prawdziwości tego stwierdzenia. Miód zawiera duże ilości glukozy oraz różnych substancji chemicznych, które powodują głębokie nawilżenie i wygładzenie skóry. Jako składnik peelingów zwiększa jakość dogłębnego oczyszczania skóry, ale również powoduje zmniejszenie podrażnienia cery.
Dodatkowym atutem domowych miodowych produktów poprawiających wygląd i samopoczucie jest możliwość aromaterapii. Kąpiel w miodzie i mleku? Działa niezwykle relaksująco. Szczególnie w zimie i jesienią, kiedy dni są długie, szare i jakby gorzkie.. Wtedy warto wziąć gorącą, słodką kąpiel relaksującą nie tylko pod względem temperatury, ale również zapachu.
Do pełnego relaksu potrzeba nam tylko jeszcze miodowego koktajlu orzeźwiającego, również mającego swoje właściwości, szczególnie w dietetyce (powoduje przyspieszenie przemiany materii i reakcji metabolicznych). Miód poprawia wygląd nie tylko zewnętrzny, ale również poprawia pogodę ducha i jest współodpowiedzialny za podnoszenie naszej samooceny. Kiedy sami jesteśmy dla siebie bardziej atrakcyjni wtedy stajemy się również pewni siebie, a co za tym idzie jesteśmy bardziej zauważalni i doceniani przez otoczenie.

Więcej informacji o miodzie