Sezon pszczeli 2011 był bardzo miodnym sezonem, właściciele pasiek z całej Polski, cieszyli się z obfitych zbiorów miodu. Pszczelarze rozlewali miód w słoiki i liczyli zyski – nareszcie zawitał optymizm. Miód jest super produktem, i dobrze się sprzedaje, wiem coś o tym, bo sam handluje miodem – mój sklep z miodem.

Produkcja miodu w sezonie 2011 podwoiła się – o tym już pisałem, ale co z popytem? Obawiam się, że popyt na miód pozostał na tym samym poziomie. No i co teraz ? Pszczelarze co wcześniej licytowali się rekordowymi zbiorami miodu, dziś narzekają, że nie mogą go sprzedać, a wcześniejszy optymizm zamienił się w niezadowolenie.

Nie małe znaczenie, na rynek miodu w Polsce ma rozwój pszczelarstwa i sami pszczelarze. Młodzi pszczelarze wkroczyli na rynek, używają innych technik sprzedaży, i w wielu przypadkach są bardziej skuteczni. I co można na to poradzić? – czytaj dalej.

Eksport miodu moi drodzy, to jedyne lekarstwo, dla naszej miodowej ekonomi. Musimy zacząć sprzedawać nasze nadwyżki do innych krajów – a chętnych jest sporo. Polska żywność ma dobrą reputacje, miód z Polski niczym nie odbiega, dodatkowo cenny mamy dobre – żadne wiatry nas nie zdmuchną HURA!!!

Jak na to wpadłem? Dzwonie wczoraj do mojego kolegi pszczelarza Pana Henryka Marszałka. Pan Henryk to lokalny dystrybutor sprzętu pszczelarskiego i właściciel pięknej pasieki – super super. Na dzień dobry dowiedziałem się, że w sezonie 2012 będzie skupował miód dla zagranicznego odbiorcy – nie wiem jaki kraj, dzwońcie i sami pytajcie. Dodał że zapłaci największą cenę skupu jaka jest w Polsce, i wypłaca kasę od razu w dniu dostawy miodu – dla mnie bomba.

NAMIARY:

Jak ktoś ma miód AKACJOWY to skupią od ręki

Henryk Marszałek

Ul. 5-go Marca 8b/2
72-410 Wysoka Kamieńska
tel. Kom. 0603-743-819
e-mail: biuro@ekomars.pl

Po co ja o tym pisze? Rynek miodu w Polsce to nasza wspólna sprawa, a eksport Polskich towarów na inne rynki to wspólne dobro. Jak sprzedamy nasze nadwyżki, to i u nas będzie się łatwiej handlowało. Mam nadzieje ze to jest jasne. Pozdrawiam TomekMiodek