Sprzedam dużą nową cieplarkę
Cieplarka zrobiona na zamówienie z aluminiowej blachy 2 mm i aluminiowych kształtowników. Z zewnątrz z blachy malowanej proszkowo.
Wymiary wewnętrzne: szerokość 60 cm. głębokość 50 cm, wysokość 50 cm. w tylnej ścianie są otwory wentylacyjne.
Wymiary zewnętrzne szerokość 66 cm, wysokość 57 cm, głębokość 57 cm + 2,5 cm rurki wentylacyjne.
Wewnątrz są 3 ażurowe półki z blachy aluminiowej. W dolnej półce jest wentylator włączający się wraz z grzałkami.
Cieplarka jest ogrzewana trzema niskonapięciowymi grzałkami. Dwie na obwodzie i jedna na tylnej ścianie. Grzałki zostały tak dobrane, aby nie nagrzewały się zbytnio i dzięki temu są niezniszczalne, bo ściana cieplarki nagrzewa się maksymalnie w granicach ok. 60 st. C.
Między cieplarką, a obudową jest warstwa odbijająca ciepło i specjalna mata izolacyjna. Podobnie są zbudowane drzwiczki. Za drzwiczkami są drzwiczki wewnętrzne z plexi umożliwiające obserwację bez potrzeby ich otwierania.
Ogrzewanie
Ogrzewanie cieplarki jest oparte na bezpiecznym niskim napięciu 15 V uzyskiwanym z transformatora toroidalnego dużej mocy. Każda grzałka jest zasilana z oddzielnego uzwojenia. Z tego uzwojenia jest zasilany wentylator. Zastosowano również automatyczny bezpiecznik na wejściu 123 V.
Temperaturą steruje nowy specjalnie kupowany do tej cieplarki cyfrowy termoregulator J-109N. Zrezygnowano z elektromechanicznych przekaźników, czy styczników, na rzecz nowego kupionego do tej cieplarki stycznika elektronicznego 25A.
Sonda termoregulatora jest umieszczona w specjalnym uchwycie ściśle przylegającym do ściany cieplarki, a ponadto dla poprawienia kontaktu, sonda jest otoczona pastą termoprzewodzącą.
Takie rozwiązanie pozwala na precyzję sterowania i krótką histerezę 0,1 st. C.
Temperaturę wewnątrz cieplarki mierzy cyfrowy termometr na specjalistycznym układzie DS18B20 z dokładnością 0,1 st. C.
Cieplarka może być wykorzystywana również do suszenia obnóży pyłkowych, jak i wylęgu ptasich jaj.
Cena 3.000 zł.
Kontakt 505 072 513

2 (1)

1 (1)

5