Witam Panie Tomku,

Kontynuując naszą rozmowę o stworzeniu na Pana stronie zakładki „pomagamy sobie wzajemnie” deklaruję Panu i wszystkim gościom strony Tomka Miodka pomoc w zakresie prawnym.
Chociaż obaj się już znamy osobiście od 3 lat, to chciałbym się przedstawić Pana gościom. Na imię mam Zygmunt. Z zawodu jestem prawnikiem. Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim a następnie ukończyłem studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Zawodowo prowadzę obsługę prawną pewnej znanej na rynku polskim firmy farmaceutycznej. No i oczywiście jestem pszczelarzem-amatorem.
Na czym polegałaby moja pomoc? Chciałbym doradzać wszystkim, którzy mają jakieś problemy prawne i są one związane bezpośrednio lub pośrednio z prowadzeniem pasieki. Oczywiście nie uchylam się od pomocy w innych sprawach, ale „sprawy pszczelarskie” miałyby priorytet. Moje doradztwo będzie polegało na udzielaniu krótkich odpowiedzi pozwalających na wyrobienie sobie wiedzy prawniczej o danej sprawie. Będę wskazywał co trzeba zrobić, wyjaśnię konkretne przepisy prawa (podstawę prawną danej
sprawy), czyli: gdzie trzeba iść, aby załatwić konkretną sprawę, jakie dokumenty trzeba przedłożyć, jak je wypełnić itd itd.
Jeśli uzna Pan, że jest to dobry pomysł, to jestem do dyspozycji Pana i koleżanek i kolegów pszczelarzy, gości strony Tomka Miodka.
Oczywiście moje doradztwo będzie nieodpłatne.
Pozdrawiam
ZL

Tu jest kilka zdjęć z pasieki Pana Zygmunta

Nie wiem co napisać jestem zaszczycony. Panie Zygmuncie jutro założę dla pana stronę na tomkumiodku, jeszcze nie wiem jak ją nazwać, może po prostu PRAWNIK, stamtąd koledzy będą mogli się z panem kontaktować – oby ten pomysł nie okazał się dla Pana utrapieniem. Z drugiej strony fajnie znać takiego Prawnika Pszczelarza do którego bez żadnego skrępowania można się zwrócić – tego chyba jeszcze na żadnej pszczelarskiej stronie nie było? Znam masę sytuacji w których pszczelarze są bezradni, sprawy pożądleń zatruć pszczół itp itp.

Moja strona na samym początku miała być stroną TYLKO o miodzie, dziś opanowana została przez pszczelarzy, najchętniej podejmowane tematy to budowa uli, o miodzie i innych produktach pszczelich nikt nie podejmuje dyskusji, strona tomekmiodek.pl idzie w własnym kierunku – co zrobić.

Panie Zygmuncie doceniam to bardzo, myślę że nawet będę potrafił jakoś się odwdzięczyć. Pozdrawiam i Wielkie Dzieki